Ocalało jeno 10% komentarzyków do wpisu salonowego

Z 33 ocalało raptem trzy, czyli 9% z hakiem

„Nizależne forum” cenzuruje ostrzej od GW i Onetu razem wziętych.

  1. No, nareszcie!Tematu dotknal wreszie uznany publicysta. Bo jak Michalkiewicz to mówi od prawie 10 lat, to jest „oszołom, homofob, seksista, ksenofob i atysemita”.
   Moze dzieki Panu cos dgnie w temacie i zacznie sie o tym głosno mowic, bez patrzenia na „wizerunek” tylko na nasz interes.
   Dziwnym trafem kraje od nas duzo bogatsze, ktore stac na „wizerunkowe” zabawy maja ten wizus gdzies i ostro bronia swoich interesow. Pewnie dlatego bogatsi i silniejsi…

   link do komentarzaArtur M.NicpońCo tam, Panie, w polityce?2006-11-16 16:31:35

 1. Brawo !Przypomina mi się moja fraszka: Mądrość ludu 25.11.2003Polak jest pokorne ciele
  Nie pamięta długo – zła.
  Czasem tylko się obruszy,
  Gdy na głowę ktoś – mu s…Takie krąży powiedzenie.
  Mądrość ludu to jest coś.
  Lepiej sprawdź – czy nie w tej chwili,
  Ci na głowie kucnął – ktoś.

  link do komentarzaWiK2006-11-16 16:34:40
 2. Pokorne ciele w kolejce do rzeźnia niepokornemu pozwolą hulać ile dusza zapragnie?
  Dobrze jest postawić weto w słusznej sprawie. Lepiej jednak szukać sojuszników przed, a nie po.

  link do komentarzaRegis2006-11-16 16:45:11
 3. szukanie sojusznikówMożna szukać sojuszników przed — już od dawna polska dyplomacja dobija się o intrwencję unijną w sprawie blokowania dostaw naszego mięsa przez Rosję (poprzedni rząd jak rozumiem również się domagał) – i nic. Brak sojuszników.Może teraz się znajdą, jak to będzie i ich interes.
  link do komentarzaNikodem2006-11-16 16:52:18
 4. Panie Macieju- szacunek i wyrazy sympatii.Właśnie wysłuchałem felietonu Michalkiewicza na ten sam temat. Wnioski te same, bo i analiza faktów podobna…
  To bardzo dobrze, że Pan pisze o Unii w taki sposób, wyrabianie w nas jakiejś europejskiej tożsamości w sytuacji, gdy kwitnie frankocentryzm we Francji, germanocentryzm w Niemczech itd, na wielkom nacjonalizmie Izraela kończąc- jest jakimś chorym , obłędnym pomysłem z gatunku political fiction, doprawionym cholernym sosem poprawności.
  Jeszcze raz brawo!

  link do komentarzaMichał52006-11-16 17:11:45
 5. Najzabawniejsze jest to, ze zwolennicy ścisłej integracji (np. wprowadzenia euro)wskazują jakoby ten zabieg miał uniezależnić politykę pieniężną od polityków. I jest to częściowa prawda. Polityką pieniężna będzie dalej zależna od polityków tylko to już nie będą polscy politycy.
  link do komentarzawirnik2006-11-16 17:17:50
 6. No i co?Przedstawił Pan doskonały obraz umysłu UZALEŻNIONEGO! Jak to widać WYRAŹNIE na przykładzie Geremka: uzależnienie od fajki, uzależnienie od opinii (co oni o mnie pomyślą? czy mnie będą kochać, czy może odrzucą?), uzależnienie od mocarstw. Nie dba o swoje ciało – nie dba o swój kraj – typowa nerwica SAMOZNISZCZENIA…
  link do komentarzaVenissaProsto z uczty u Platona2006-11-16 17:46:10
 7. CielęZgadzam się z Pańskimi spostrzeżeniami, ale na cielę bez ogonka nie!
  link do komentarzaAgnieszka2006-11-16 17:47:22
 8. DziękiPozdrawiam
  link do komentarzaVlad2006-11-16 17:50:58
 9. Polski interes…Panie Macieju,
  nikt chyba nie kwestionuje, że Kaczyński działa w polskim interesie.
  Nikt też chyba do końca nie wie, co oznacza ten (nieco nadęcie brzmiący) „polski interes”.
  I nikt nie wie, co będzie za parę lat. Historia jest nieprzewidywalna. Więc po fakcie zawsze się może okazać, że jej koło przejedzie również tym, co chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.
  Kaczyńscy są mistrzami gierek – win-loose. ty wygrywasz – ja tracę i na odwrót. Może to o to chodzi? Może dyplomacja polega (podonie jak bycie dobrym menedżerem, liderem itd.) na szukaniu sytuacji win – win?
  To dlatego, mimo, że uważam, że Kaczyńscy w interesie, to ja i tak ich nie lubię.

  link do komentarzahip2006-11-16 18:21:09
 10. a może zatrudnić Ministra z Holandii ?myli Pan kilka trudnych problemów. Chyba , że chce Pan wykazać , że Unia
  wstąpiła do Polski ( bo ja myślałem.że Polska dobrowolnie do Unii ) .
  Jak w każdej organizacj , trzeba umieć się poruszać .A nie tylko wołać
  o kase. Nawet Giertychowi i LPR nie śmierdzą pieniądze z Unii ( a tam ,
  podobno, geje też płacą podatki ). Nie stać nas za swoją kase załatać
  dziury w jezdniach ? Trzeba nauczyć sie dyplomacji albo zatrudnić
  ministra spraw zagranicznych np. z Holandii ( jak trenera piłkarzy – wygrywają !)

  link do komentarzamłody2006-11-16 18:22:53
 11. Nic dodać, nic ująćPozdrawiam serdecznie.
  link do komentarzaYurro2006-11-16 18:25:34
 12. Nareszcieprzestaliśmy być lokajem Europy, który to nie mówi własnym głosem i kłania się wszystkim, drepcząc podścianą, coby nikomu w ukłonie dupy nie pokazać. Kaczory nie są duże ciałem, ale duchem (polskim) i owszem. (((o:
  link do komentarzaPopel Ina2006-11-16 19:02:20
 13. Młody, jeśli mnie pamięc nie myli..Polska wstąpiła do Unii na warunkach przez nia ustalonych, które jak mi wiadomo zostały jakimś cudem spełnione. Czy więc tylko Polsce można odebrać w niej prawo do obrony swoich interesów? Jak widać z niektórych wypowiedzi w tym temacie sami Polacy uważają, że tak. Czy więc nadal sa Polakami? Jesteśmy w Unii -możesz dokonac wyboru miejsca swego zamieszkania i nawet do Holandii sie przeniesć a tam jest już minister spraw zagranicznych z tegoż (pożądanego przez Ciebie) kraju. Nie uderzaj w argumenty rodem z wykształciucha bo hadko czytać.
  link do komentarzaAnna2006-11-16 19:15:01
 14. my a UniaMam nadzieję, że nasz rząd ugra dla nas ile się da na tej sytuacji. Ale – sSzanowny Panie Redaktorze – sprawa warta jest ogólniejszego potraktowania.
  Za czasów komuny było prościej. trzydzieści lat po wojnie nauczyło, że warto brykać, a przynajmniej opór stawiać, bo i tak rzeźnia. A jaki się bryka, to jest nadzieja, ze może kiedyś łańcuch się urwie – i od rzeżni uciekniemy.
  Ale Unia to nie Imperium tylko Towarzystwo, taka rodzinka, której członkowie nie bardzo się lubią, takie małożeństwo z rozsądku. Czasmi warto pobrykać – a czasami warto spolegliwie, w zamian za coś lub w ogólnym interesie.
  Mam nadzieję, ze nasz rząd będzie wiedział kiedy być nadętym, a kiedy cwanym. Niestety PIS nie buduje tej nadziei. Jak sobie przypomne, że w ciągu tego roku mogli mieć po swojej stronie i moher i wykształciuchów.
  Gdyby wykazywali minimum zrozumienia pojęcia „kompromis”, minimum przebiegłości, z potencjalnych sprzymierzeńców nie robili by sobie wrogów, zjadaliby sobie Platformę powolutku (jako koalicjanta), ale nie – prawie zawsze szli w „zadęte”. Jarosław Kaczyński miał szansę być mężem stanu. Nie skorzystał z niej. Wiem, wiem nie on pierwszy i nie ostatni.

  link do komentarzalelum2006-11-16 22:24:07
 15. Bardzo słuszne słowaTu się z Panem całkowicie zgadzam
  link do komentarzaz Gdańska2006-11-16 23:17:04
 16. PSPozdrawiam
  link do komentarzaz Gdańska2006-11-16 23:17:54
 17. interes PolskiWreszcie mamy rząd,który bardziej pilnuje polskich interesów,a nie europejskich salonów.Mamy też uczciwych publicystów,którzy tę rzeczywistość potrafią rzetelnie przedstawić.Dzięki.
  link do komentarzaEla2006-11-16 23:22:32
 18. Samo sedno.Jak zwykle trafił Pan w sedno sprawy.Jak widać są i tacy (młody), którzy uważają, że dobro Unii (Niemcy, Francja, Wlk. Brytania) są ważniejsze niż dobro Polski i mają za złe, że Polacy mogą się o coś upominać. Ja proponuje wyjazd do Holandii, gdzie cały rząd będziesz miał holenderski, bo dlaczego tylko jeden minister ma być rodem z tego jakże tolerancyjnego kraju ?Pytania do tych, którzy krytykują jakikolwiek sprzeciw rządu na arenie międzynarodowej:Czy uważacie, że minister Beck też powinien pójść na kompromis i oddać część Polski ? w końcu można nawet powiedzieć, że to on doprowadził do II wojny światowej przez to, że nie był pokorny tak jak rzeczony Geremek. Po co się sprzeciwiał skoro był na straconej pozycji ?Czy gdyby to Tusk (czysta teoria, przecież to człowiek z plasteliny) zgłosił swój sprzeciw dla dobra Polski to też byłby krytkowany przez tych samych ludzi, którzy krytykują Kaczyńskiego ?Pozdrawiam
  link do komentarzaJarek2006-11-17 00:18:36
 19. do młodegoDokonania Holendrów w polityce są zupełnie innej natury niż te na niwie piłkarskiej zastanów się dobrze chłopcze czy mając 70 lat będziesz takim samym zwolennikiem eutanazji jak dziś.
  link do komentarzabazylia2006-11-17 01:25:54
 20. > bazylia – co ma piernik..?mówimy o Unii , mięsie , dyplomacji , itp.
  a szanowne dziewcze , o czym ? – przepraszam , że zapytam .

  link do komentarzamłody2006-11-17 01:41:54
 21. w kogo udeża rosyjski zakaz importuDużo się ostatnio mówi o zarobkowej emigracji Polaków do Europy Zachodniej i straszliwych konsekfencjach dla budżetu państwa. Jeśli ktokolwiek mysli racjonalnie to zdaje sobie sprawę że to dobrodziejstwo, ponieważ maleje liczba obywateli okradanych przez ZUS który jedzie na pożyczkach. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku zakazu importu naszego mięsa do Rosji w Polsce jest ono tanisze. Więc Polskie weto robi dobrze producentom 1000 lub 2000 ale już nie koniecznie 38.000.000 konsumentów. Zamiast martwić się „wybiórczo’ o stan branży mięsnej należy się zastanowić nad odpowiedzią dla Bułgarii na ich 10% podatek od zysków. To tam wyląduja Amerykańskie bazy i pewnie co ciekawsze inwestycje.
  link do komentarzabazylia2006-11-17 01:43:49
 22. zły jestem dziś, właśnie obejrzałem „Infiltrację” ScorseseWkurzyło mnię zdanie „masz pożądny garnitur czy ubierasz sie jak byś miał najechać Polskę” to jest prawda i cała prawda o postrzeganiu Polaków przez Amerykanów. Poprzednio gdy widziałem wzmiankę o Polakach Harison Ford omało nie został aresztowany w Cebulowie w mieszkaniu polskiego dilera narkotyków.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pierdolić Amerykanów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  link do komentarzabazylia2006-11-17 01:56:47
 23. >>młody”Jak w każdej organizacj , trzeba umieć się poruszać . A nie tylko wołać
  o kase. (…) Trzeba nauczyć sie dyplomacji (…)”Jakby Margaret Thatcher bawiła się tak jak to sugerujesz to nigdy nie wywalczyła by dla Wielkiej Brytanii tzw. rabatu brytyjskiego. A jak to zrobiła ? … otóż, podczas wspólnego spotkania przywódców państw EU „przy owalnym stole” zaczeła krzyczeć „Chcę z powrotem moje pieniądze !!!” i jednocześnie waliła torebką w stół. Robiła to na tyle skutecznie, że i Kohl i Mitterrand zgodzili się aby WB dostawała z powrotem 2/3 swoich wpłat netto do kasy unii. I to trwa od 1984 roku a od chwili naszego wstąpienia do EU także i my do tego rabatu się dokładamy … coś ponad 100 mnl zł/r.
  Tak że z dyplomacją nie ma co przesadzać, przedwszystkim skuteczność (vide Hiszpanie za Aznara). Wykorzystane obecnie przez Polskę sposoby zwrócenia uwagi na nasz problem, mieszczą się jak najbardziej w ramach działań dostępnych i stosowanych w unii a dodatkowym uzasadnieniem, za ich stosowaniem, jest olewactwo biurokratycznych struktur unii i odsyłanie „polskiego problemu” z biurka na biurko ….

  link do komentarzaYosayan2006-11-17 02:27:41
 24. > YosaxanO.K. ale My mamy problem z mięsem i Rosją , a nie z kasą od Unii.
  nie umiemy gadać z ruskimi .

  link do komentarzamłody2006-11-17 03:15:13
 25. panie Macku- jest Pan cudowny :))))))slicznie dygam :).
  Niektore przyslowia sie poza tym sprawdzaja- trzeba tylko wiedziec kiedy z jakich korzystac…
  Np to ´jak sobie poscielesz – tak sie wyspisz´ znane jest rowniez w Bulgarii.
  Szkoda ze zapomnieli ze scielic sobie trzeba samemu :)))))

  link do komentarzaBiedronka2006-11-17 08:53:37
 26. i jeszcze – cudow nie maw konglomeracie zwanym Unia. Ja znam troszke Francje od strony ludowej i wiem jak ludzie narzekali na idiotyzmy biurokracji unijnej. Jezeli jednak cos nie do konca wyszlo – to jedyna szansa tych od zlotej karty jest obciazyc kosztami tych od kart niebieskich. Na zasadzie rewanzu. Tak sie tez dzieje jak to widac w polityce unijnej. Tylko zaden biznes na dluzsza mete tak nie zadziala bo kolonializm upada przewaznie w miare proporcjonalnie do rozrostu terytorium. No i jest sprawa oczywista ze rozdmuchana biurokracja runie jesli nie bedzie w stanie sama sie kontrolowac- a najwyrazniej nie zamierza. Runie tez – bo nowi czonkowie sa coraz biedniejsi, a trzon pakuje coraz wiecej w siebie. Taka historie znala juz Europa sredniowieczna przed czarna zaraza.
  Owszem premier i rzad sa bardziej prounijni tak naprawde niz opozycja, bo jesli ten sztuczny twor ma funkcjonowac to tylko i wylacznie na podstawach realnych, a nie na pozorach, w dodatku szalenie kosztownych.
  Mielismy juz rozbiory na 3 dzielnice czy naprawde trzeba nam czekac biernie na to by stac sie dzielnica 4 mocarstw? Nawet jesli w pierwszej kolejnosci w tym tworze nie Polska ulegnie unicestwieniu to czy warto czekac i patrzec az przyjdzie kolej na nas?
  Jak bedzie wygladac unicestwienie? Ano w bardzo prosty sposob. Europa ze swym kolonializmem stawia na specjalizacje regionow. Ponadpanstwowo. Innymi slowy maksymalna specjalizacja – pompowana sztucznie – jak to pokazuje dotychczasowe doswiaczenie unijne – dokladnie tak jak specjalizowalo swoje kolonie ZSRR. Sztuczna specjalizacja nastawiona na sprzedaz masowa prowadzi do tego- ze region sam nie potrafi juz nic. Jest calkowicie zalezny i calkowicie nie fleksybilny. Unia jak dotad nie gwarantuje zadnej stabilnosci. Jest mloda – a juz nie realizuje swych pieciolatek gospodarczych. W takim ukladzie specjalizacja regionow jest samobojstwem, a z uzaleznienia gospodarczego juz sie nie podniosa. Chyba ze – inne pokorne cieleta sie obudza wlasnie pod wplywem glosu Polski.

  link do komentarzaBiedronka2006-11-17 09:23:18
 27. Młody, czy to dziewcze to do mnie?jeśli jeszcze nie pojąłeś dlaczego wstąpiliśmy do unii to ja Ci powiem.. między innymi dlatego by mieć możliwość wpływania na interesy z ruskimi właśnie poprzez „siłe” tej organizacji.. nawet jeśli „czerwonym” wcale o to nie chodziło. W Polsce gazu jest ilośc niewystarczaja i nie mamy ropy.. Tak więc ja też mówię o mięsie.. które tam pojedzie albo nie ale przynajmniej Putin nam teczki Kaczyńskich nie wyjmie z kapelusza -więc po to mięso i „energię” mówimy nie!
  link do komentarzaAnna2006-11-17 16:29:18
 28. ciekawe czy teraz drgnie??Moskwa trzęsie rynkiem ropy i gazu a my na razie tylko rynkiem w Pułtusku – ale musimy głośno krzyczeć żeby ktoś na giełdzie we Frankfurcie lub Londynie nami nie hanlował ( bez naszego głosu w tej transakcji)
  link do komentarzapółtusza2006-11-18 11:11:34
 29. Interesy ważniejsze od wizerunkuMa pan panie Maćku rację. Czas skończyć z kłopotaniem się o wizerunek i zacząć dbać o interesy. Nie możemy pozwolić by nasze zdanie porzestało się liczyć w Europie. Musimy całymi siłami walczyć o nasze interesy. Przy okazji chciałbym zareklamować mój blog na Onecie. Aby na niego wejść wystarczy wpisać w wyszukiwarke Polityka – Gospodarka, lub Polityka. Zwie się on ,,Świat według Artusa”.
  link do komentarzaArtus2006-11-18 11:42:39
 30. BRAWO!!!NARESZCIE SŁOWA PRAWDY O NASZEJ POZYCJI W UNII!!!!Kaczki mają rację ,dbają o RZECZYWISTE polskie interesy a nie o wizerunek tworzony w upolitycznionych redakcjach niemieckich i francuskich pismakow,niestety nasze media są tak slabe i zależne od mocodawców i politycznych i biznesowo-oligarchiczno-agenturalnych że bardziej kierują się opinią zachodnich redakcji niz rozsadkiem i racją stanu!!!!
  link do komentarzaDzika kaczka2006-11-18 14:16:46
 31. uczesany Kaczyński – zmiana loków ? Nowy fryz ?A ja z beczki krajowej. Byłem dziś na konwencji PiS-u w Piotrkowie Tryb. żeby zobaczyć z bliska tego dziwolągowatego, „kąsającego” wszystkich wokół i niekolegialnego J.K – a przyjechał jakiś trzeci lub sobowtór pierwszego. Dużo i spokojnym tonem opowiadał o koniecznym współdziałaniu, porzytecznych kompromisach na polu samorządów, wyniszczających i bezcelowych sporach, niepotrzebnie przekraczanych granicach w agresywnej i wyniszczającej licytacji w walce politycznej.
  ???? – nic z tego nie rozumiem, czyżby jakieś nowe otwarcie ?

  link do komentarzaTrybunalski2006-11-18 23:49:54
 32. zrozumieli …”Polska nie jest gotowa pogodzić się z rolą słabo zauważalnego cienia w rozmowach gigantów, dzielących obszar energetyczny, a faktycznie dokonujących kolejnego rozbioru Polski” – podkreśla moskiewska „Gazieta”, komentując zablokowanie unijnego mandatu.
  „Rzeczpospolita Polska, będąc pełnoprawnym członkiem europejskiej rodziny, w rzeczywistości okazała się zakładnikiem dialogu energetycznego Rosji i Europy Zachodniej” – pisze ten dziennik.
  Jedno mnie tylko martwi.Szukałem tego artykułu 2 h. na Gazeta.ru – i nie znalazłem, a dobrze czytam po rosyjsku.

  link do komentarzavitpro2006-11-26 02:39:51

Ocalało jeno 10% komentarzyków do wpisu » Pokorne ciele w kolejce do rzeźni

 • No, nareszcie!

  Tematu dotknal wreszie uznany publicysta. Bo jak Michalkiewicz to mówi od prawie 10 lat, to jest „oszołom, homofob, seksista, ksenofob i atysemita”. Moze dzieki Panu cos dgnie w temacie i zacznie sie o tym głosno mowic, bez patrzenia na „wizerunek” tylko na nasz interes. Dziwnym trafem kraje od nas duzo bogatsze, ktore stac na „wizerunkowe” zabawy maja ten wizus gdzies i ostro bronia swoich interesow. Pewnie dlatego bogatsi i silniejsi…

  2006-11-16 16:31


 • No i co?

  Przedstawił Pan doskonały obraz umysłu UZALEŻNIONEGO! Jak to widać WYRAŹNIE na przykładzie Geremka: uzależnienie od fajki, uzależnienie od opinii (co oni o mnie pomyślą? czy mnie będą kochać, czy może odrzucą?), uzależnienie od mocarstw. Nie dba o swoje ciało – nie dba o swój kraj – typowa nerwica SAMOZNISZCZENIA…

  2006-11-16 17:46

  Venissa 155 6794 // Nie burzmy „piwnicy”. „Piwnica” to solidny „fundament” Salonu venissa.salon24.pl

 • >>młody

  „Jak w każdej organizacj , trzeba umieć się poruszać . A nie tylko wołać o kase. (…) Trzeba nauczyć sie dyplomacji (…)” Jakby Margaret Thatcher bawiła się tak jak to sugerujesz to nigdy nie wywalczyła by dla Wielkiej Brytanii tzw. rabatu brytyjskiego. A jak to zrobiła ? … otóż, podczas wspólnego spotkania przywódców państw EU „przy owalnym stole” zaczeła krzyczeć „Chcę z powrotem moje pieniądze !!!” i jednocześnie waliła torebką w stół. Robiła to na tyle skutecznie, że i Kohl i Mitterrand zgodzili się aby WB dostawała z powrotem 2/3 swoich wpłat netto do kasy unii. I to trwa od 1984 roku a od chwili naszego wstąpienia do EU także i my do tego rabatu się dokładamy … coś ponad 100 mnl zł/r. Tak że z dyplomacją nie ma co przesadzać, przedwszystkim skuteczność (vide Hiszpanie za Aznara). Wykorzystane obecnie przez Polskę sposoby zwrócenia uwagi na nasz problem, mieszczą się jak najbardziej w ramach działań dostępnych i stosowanych w unii a dodatkowym uzasadnieniem, za ich stosowaniem, jest olewactwo biurokratycznych struktur unii i odsyłanie „polskiego problemu” z biurka na biurko ….

  2006-11-17 02:27

  Yosayan 0 1147 // Tylko od 2004r stocznie okradły nas: 14.380mld zł+150mln+388mln yosayan.salon24.pl
Reklamy

2 komentarze do “Ocalało jeno 10% komentarzyków do wpisu salonowego

 1. Pingback: Linkowanie forumowe « Bezlinkowie

 2. Pingback: Polski klon Blogfrog a atomizacja poziomek przez WSI | Kurica nie ptica

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s