Tu jest fajna krypta quasi-polonijna

Weblinks | OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO (zał. 1999 r.).

Biuletyn narodowy pod redakcją Grzegorza Wysoka.

W zasadzie jest to portalik krypto-giertychowski o bardzo słabiutkim impakcie  

  •  Alexa Traffic Rank: 1,287,102
  • Poland Flag Traffic Rank in PL: 31,515
  • Sites Linking In: 29

Donald, matole, twój rząd obalą kibole – transparenty kibiców
Mądre sentencje dla wolnych obywateli
Obywatelskie nieposłuszeństwo jest działaniem otwartym i wolnym. Obywatelskie nieposłuszeństwo za podstawę uznaje nieużywanie przemocy. Działanie jest bezprawne lub też występuje przeciw jakiemuś prawu lub postanowieniu. Bezpośrednim celem obywatelskiego nieposłuszeństwa jest zmiana lub podtrzymanie pewnych zachowań społecznych. Osobiste konsekwencje są istotnym elementem obywatelskiego nieposłuszeństwa i niosą ze sobą ważne przesłanie.
WEBLINKS
AddThis Social Bookmark Button

Ciekawe serwisy polonijne z wartościowymi materiałami.

Pokaż:
5101520253050100Wszystkie
# ODNOŚNIK ODSŁONY
1   Link   Serwis Starego Wiarusa
Dzialalnosc publicystyczna St. Wiarusa nie jest odizolowanym glosem frustracji jednej osoby, lecz wyartykulowaniem programowej opinii licznej grupy niezaleznej Polonii. St. Wiarus to Martin Luther polonijnego protestantyzmu – krytycznego rozliczenia sie z bagazem przywar kultury Dzikich Pol, w szczegolnosci polackocentrycznego mesjanizmu, ktorych bezwzgledne odrzucenie jest warunkiem koniecznym dla asymilacji i sukcesu w kulturze Zachodu. Od juz co najmniej dziesieciu lat, rozpowszechniana na Internecie ewangelia wg St. Wiarusa przyciaga emigrantow polskiego pochodzenia przez jej tak trafne ujecie naszego stosunku do wrednej macoszej ?Macierzy?. Ale jak na razie trudno by dla tej ewangelii znalezc lepsze miejsce niz ?zagladanie na polskie strony, do kraju, ktorego tak nienawidzimy?. St. Wiarus pelni niezmiernie cenna role jako nasz ?spokesman?, biorac pod uwage fakt ze zorganizowana Polonia obejmuje wylacznie elementy latarnicze i sluzalcze wobec ?Macierzy?. Jego bezkompromisowosc moze byc szczegolnie pomocna dla nowych emigrantow, ktorzy nie powinni tracic ani dnia w stanie umyslowego wschodnioeuropejskiego otepienia i powinni jak najszybciej przyjac mentalnosc zachodnia.
272
2   Link   Wicipolskie
Polonijny serwis Patriotycznego Ruchu Polski.
249
3   Link   Dziennik gajowego Maruchy.
Z tego podstawowego założenia wynikają bezpośrednio lub pośrednio inne moje poglądy, w szczególności zaś odnośnie ochrony życia tych, którzy są bądź za mali, by móc się bronić choćby płaczem, bądź też zbyt starzy lub chorzy, aby wymóc na otoczeniu respektowanie swojej woli. Jestem również przeciwny zakładaniu ?rodzin? przez dewiantów i wchodzenia ich w związki ?małżeńskie?, gdyż małżeństwo z definicji jest związkiem między mężczyzną i kobietą.
209
4   Link   Tygodnik Polonijny Express
Tygodnik Polonijny Express, wydawany w Chicago.
194
5   Link   Polonica.net
Niepoprawny politycznie serwis Polonijny.
141
6   Link   Zbyszek Koreywo z Australii.
Niepoprawny politycznie Zbyszek Koreywo z Australii.
127
7   Link   Polonijna gazeta internetowa Meritum
Polonijna gazeta internetowa z Des Plaines w Illinois.
92
8   Link   Polonijna gazeta internetowa Kworum
Szanowni Czytelnicy
Mam przyjemność zaproponować nowe medium internetowe, utworzone z inicjatywy dr hab. med. Jana Pyszki i pracy tych, dla których nadrzędnym celem było i jest działanie na rzecz promowania polskości i utrwalania własnej tożsamości. Polsko-polonijna Gazeta Internetowa >KWORUM
90
9   Link   Pomost
POMOST, najpierw pismo a potem ruch społeczno polityczny, powstał w Chicago w 1979 i istniał do 1989,w chwili obecnej jest zawieszona dzialanosc Organizacii, do chwili ogłoszenia wolnych wyborów w Polsce. Twórcami Pomostu byli: Krzysztof Rac, Marian Sromek oraz Waldemar Włodarczyk, poprzednio zaangażowani w piśmie Szaniec, w Dziale Młodych Dziennika Związkowego oraz w uniwersyteckim Polish Students Association -PSA, gdzie współpracowali z Romanem Koperskim, poźniejszym współzałozycielem POMOSTu.RSP POMOST był przede wszystkim konserwatywną, polsko-amerykańska organizacja polityczna dążącą do utrzymania demokratycznego systemu w USA, do przywrócenia wolności Polsce w ramach wolnych wyborów oraz do zatrzymania pochodu komunizmu w Ameryce Łacińskiej.
89
10   Link   Otwarty mikrofon
Serwis polonijny z USA.
86
11   Link   Polskie Forum Narodowe
Polonijne forum Suwerenność – Forum Narodowe w USA.
78
12   Link   Wirtualna Polonia
Wirtualna Polonia jest najobszerniejszym informacyjnym portalem internetowym poświęconym sprawom Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny, ich życiu, organizacjom, wzajemnym kontaktom i podejmowanym inicjatywom.
Chcemy, aby nasze informacje służyły zarówno nam, Polonii, jak i wszystkim zainteresowanym tą problematyką w kraju.
Redagując nasze strony staramy się, by poznać z nich można było zarówno codzienność polonijna, jak i zdarzenia o wyjątkowym znaczeniu; nasze radości i troski, nasze problemy i przemyślenia o sytuacji Polonii w różnych krajach osiedlenia i o sprawach naszej Ojczyzny, Polski, które przecież większości z nas są zawsze tak samo bliskie. Tego typu informacje znajdziecie na naszej stronie głównej oraz na stronach tematycznych.
74
13   Link   Kronika Narodowa
Filmy Edwarda Maciejczyka, polskiego dokumentalisty z USA.
65
14   Link   Polska Telewizja w Chicago
Telewizja tworzona przez Polaków z Chicago.
63
15   Link   Radio Pomost
POMOST, najpierw pismo a potem ruch społeczno polityczny, powstał w Chicago w 1979 i istniał do 1989,w chwili obecnej jest zawieszona dzialanosc Organizacii, do chwili ogłoszenia wolnych wyborów w Polsce. Twórcami Pomostu byli: Krzysztof Rac, Marian Sromek oraz Waldemar Włodarczyk, poprzednio zaangażowani w piśmie Szaniec, w Dziale Młodych Dziennika Związkowego oraz w uniwersyteckim Polish Students Association -PSA, gdzie współpracowali z Romanem Koperskim, poźniejszym współzałozycielem POMOSTu. RSP POMOST był przede wszystkim konserwatywną, polsko-amerykańska organizacja polityczna dążącą do utrzymania demokratycznego systemu w USA, do przywrócenia wolności Polsce w ramach wolnych wyborów oraz do zatrzymania pochodu komunizmu w Ameryce Łacińskiej.
33
16   Link   Informacje USA
Serwis polonijny, którego właścicielem jest korporacja medialna 4 News Media. Trochę jest tam za dużo dziennikarzy z praktyką w Gazecie Wyborczej.
31
Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s