Didżej z jurowitza o obywatelstwie

Marcin Kania znów nakłamał na fali 1490 AM dziś o godzinie 16-tej czasu lubelskiego. Tym razem zmyślił historyjkę o 27-mio letnim „chłopaku” z USA, co dostał robotę w W-wce w firmie amerykańskiej, ale nie mógł uzyskać pozwolenia na pracę od władz Pomrocznej.

Marcin Kania zalecał więc wszystkim mamusiom 27-mio letnich „chłopaków” załatwianie obywatelstwa Ubekistanu. Tak na wszelki wypadek, gdyby dostali pracę w W-wce w firmie amerykańskiej.

Didżej Marcin Kania wykazał się żenującą nieznajomością tematu. Obywatelstwo guberni W-wskiej nabywa się automatycznie z kodem DNA.

3. Podstawowa forma nabycia obywatelstwa polskiego pozostaje nadal nabycie go przez urodzenie w oparciu o zasade prawa krwi (ius sanguinis). Kosekwencja tego jest, ze wszyscy potomkowie nawet malzenstw mieszanych, urodzeni w Kanadzie, az do konca swiata beda eo ipso obywatelami polskimi, nawet jesli tylko jeden z ich przodkow – po mieczu czy kadzieli – byl Polakiem. A oni sami nie mowia juz ani slowa po polsku i nie przyznaja sie do pochodzenia polskiego. Taki stan rzeczy jest absurdalna konsekwencja proponowanego prawa o obywatelstwie.

Ta zasada nabycia obywatelstwa polskiego zawiera w sobie element przymusu ograniczajacego podstawowe prawo czlowieka do samookreslenia swojej przynaleznosci panstwowej, etnicznej czy wyznaniowej. Jest ona nie do przyjecia dla Polonii Kanadyjskiej.

Nierealnosc i niedorzecznosc proponowanej Ustawy staje sie wybitnie jasna w nastepujacym przypadku: Gubernator Generalny Kanady ma sie wybrac z oficjalna wizyta do Polski. Gdyby tym Gubernatorem generalnym nie byla naturalizowana w Kanadzie Chinka, ale wg proponowanej Ustawy Polak lub Polka, to udajac sie do Polski z oficjalna wizyta musiala by postarac sie o paszport polski !!!

za pomocą Walka o obywatelstwo | Matrioszka kurica.

Zobacz także inne artykuły dotyczące „pułapki paszportowej”:
W pułapce paszportowej, czyli szantaż władz RP
Rozmowa z Rafałem
Rafał ma paszport
Rozmowa z Konsulem…
Compulsory Citizens of the non-conscious kind
List do MSZ…
Rafał Weiss już w Australii
Komu to służy?
W Nowym Jorku to dopiero są jaja…
O pułapce paszportowej – nieco inaczej
O paszportach w Radio SBS
 Ilość komentarzy = 52 [ Zobacz ] [ Dodaj komentarz ]

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s