A bo to nasze… polskie marki…

I co polskiego teraz kupię w polskim sklepie w Chicago?

notatki na mankietach

Wyborowa

– W latach dziewięćdziesiątych Wyborowa została wykupiona przez Pernod Ricard, który skupia takie marki jak: Absolut Vodka, szkocką whisky Ballantine’s, czy najbardziej znaną irlandzką whiskey Jameson.

Pudliszki

– W latach 1992-1993 Pudliszki były jednym z 500 najlepszych i najefektywniejszych przedsiębiorstw w Polsce. W 1997 roku, firma stała się częścią H.J. Heinz Company, amerykańskiego koncernu produkującego żywność i największego producenta ketchupu na świecie.

Piwo Tyskie

– Tyskie jest warzone przez Browary Książęce, które należą do Kompanii Piwowarskiej. 14 maja 2009 r. afrykański koncern SABMiller z siedzibą w Wielkiej Brytanii został właścicielem 100% akcji KP.

Delecta (dania gotowe, zupy, desery, ciasta gotowe, ciasta do samodzielnego przygotowania, dodatki do ciast, przyprawy oraz kawa zbożowa. Czołowym produktem marki Delecta jest ciasto i krem Karpatka oraz ciasto Krówka)

– 17.12.1996 roku Delecta stała się częścią norweskiego koncernu spożywczego Rieber & Son ASA, który jest największym producentem zup i żywności w proszku na terenie Norwegii…

View original post 607 słów więcej

Reklamy

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s