Definicja sprzed i po

Dla postronnych

sprzed

   Anonimowy   28 marca 2013 16:43

Pisałam już dzisiaj na ten temat. Przecież zapadały już wyroki w SA , które uznały prawo dla tych właśnie osób (sprzed 8.01.2009)do wypłaty zaległej emerytury. Wszyscy, którzy od 8.01.2009 do 31.12.2010 r. otrzymali prawo do emerytury bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy, a następnie od 1.10.2011 r. im to prawo odebrano, bo nie zwolnili się z pracy( chociaż na 1 dzień – tu też dziwna furtka wyjścia dla uprzywilejowanych)- były tak potraktowane na podstawie tych samych ustaw. Wobec tego, każdy logicznie myślący sędzia powinien to widzieć. Chyba,że warszawscy sędziowie działają pod wpływem jakichś nacisków. Jeżeli niezgodny z Konstytucją jakiś przepis prawny spowodował szkody społeczne, to musi w demokratycznym państwie prawa zostać naprawiony i do tego musimy dążyć, nie możemy się poddać!!!
Pozdrawiam z optymistycznym nastawieniem – Daniela

  •    Anonimowy    28 marca 2013 17:03

    Pani Krys i Pani Danielo !
    Wydaje mi się, że obie Panie jesteście już dość długo na blogu i w lot rozumiecie co oznacza „przed” i „po” dacie 8.01.2009 r.
    Istotnie zapadły juz wyroki pozytywne dla tych „przed”, ale to są wyjątki a nie reguła.. Większość, np. SA w Gdańsku tym „przed” odmawia prawa do zaległych emerytur.
    Pani Danielo, to co Pani pisze lest logiczne dla większości z nas, ale nie dla sądów – niestety. Nas Pani nie musi przekonywać. U mnie optymistyczne nastawienie(z pewną dozą nieufności)odnosi się do SN i ETPCz.
    MM

1 komentarz do “Definicja sprzed i po

  1. Pingback: Stowarzyszenie | Treść ukryta

Przyłącz się do dyskusji i dodaj Swój własny komentarz